Jarmark Bożenarodzeniowy

 

Jarmark Bożonarodzeniowy 

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 14 i 15 grudnia na placu przed teatrem będzie miał miejsce Jarmark Bożonarodzeniowy.

Cudowne dekoracje, sznury świateł, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera – któż nie lubi świątecznych jarmarków? W Polsce cieszą się one coraz większą popularnością.

W tym roku również nasze miasto dołączy do tej przepięknej tradycji, jaką są kiermasze przedświąteczne.

Ręcznie wyrabiane stroiki, ozdoby choinkowe, rozgrzewające napoje, pierogi, świąteczne ciasta będą na Was czekać na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Kwidzynie. Przygotowaliśmy także cykl koncertów, bajek oraz innych atrakcji, które dodatkowo będą umilać spacery między stoiskami.

Przez te dwa dni wysłuchamy koncertów kolędowych ZPiT “Powiśle”, Art Voice, Pas De Nom i Łobuziar.  Będziemy mieli okazję na spotkanie z Mikołajem, który zbierze listy z życzeniami prezentowymi od dzieci, tych grzecznych i tych mniej grzecznych też. Żeby całość nabrała przedświątecznej mocy, będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie na zabytkowych saniach, z Mikołajem lub bez.

Zaplanowaliśmy atrakcję, którą specjalnie na tą okazję przygotuje TRW “Miłosna” – pokaz kucyków.

Odwiedzą nas MotoMikołaje na swoich piekielnych maszynach, oraz jak co roku, Burmistrz zaprosi na Wigilię Miejską połączoną z przekazaniem Betlejemskiego Światełka Pokoju. Nie zabraknie dzielenia się opłatkiem i symbolicznego pierożka z barszczykiem.

Kwidzynianie będą też mieli jedyną w swoim rodzaju okazję zakupić choinkę prosto z lasu – a nad wszystkim piecze sprawuje Nadleśnictwo Kwidzyn.

Jarmarki odbywają się według starych tradycji, której strzegą specjalni strażnicy. W Kwidzynie na straży będą stali Renifer i Bałwanek. Nie dopuszczają oni do sprzedawania tandetnych wyrobów, a także pilnują porządku, by wszystko było zgodne ze średniowiecznymi tradycjami.

PROGRAM:

14 grudnia 2020r., godz. 12:00-20:00

– Mikołaje na motocyklach

– Koncert zespołu Art Voice

15 grudnia 2020r., godz. 12:00-18:00

12:00-14:00  wystawa „Kucyk pod choinkę” (rozstrzygnięcie konkursu na świąteczną kartkę o ZRW „Miłosna”)

– Koncert zespołu Pas De Nom/Łobuziary

godz. 16:00 Wigilia miejska

  • Koncert ZPiT „Powiśle”
  • przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy z Hufca ZHP Kwidzyn,
  • orędzie Bożonarodzeniowe,
  • łamanie się opłatkiem,
  • zapalenie choinki
  • oraz wigilijny poczęstunek

Ponadto: stoiska z rękodziełem i gastronomią, sprzedaż choinek przez Nadleśnictwo Kwidzyn, atrakcje dla dzieci, wizyta Mikołaja, akcja „Listo do Mikołaja”.

Organizatorzy: Kwidzyńskie Centrum Kultury, Miasto Kwidzyn

Partnerzy: Tereny Rekreacyjno-Wypoczynkowe “Miłosna”, Nadleśnictwo Kwidzyn, Straż Miejska w Kwidzynie, ZHP Kwidzyn, Ochrona DOGMAT, Gaminex, Usługi ratowniczo-medyczne “Koral” Mikołaje na Motocyklach “Moto Świry”

Sponsorzy: CH Liwa, Carrefour Kwidzyn